Kasa fiskalna dla fryzjera- z czego się składa?

Kasa fiskalna dla fryzjera
Kasa fiskalna dla fryzjera

Najczęściej salon fryzjerki to dość niewielkie pomieszczenie,w  którym jedna, albo dwie osoby zajmują się fryzurami klientów. Dlatego też jeśli teraz mają oni obowiązek posiadania jeszcze dodatkowego urządzenia to może okazać się to dość niełatwe zadanie. Nie mniej jednak w takim miejscu wcale nie musi się znajdować dokładnie taka sama kasa fiskalna jaką widujemy w placówkach handlowych. Tam najczęściej jest ona sporych rozmiarów. Nie mniej jednak w salonie fryzjerskim naprawdę wystarczy malutkie urządzenie, które będzie drukowało paragony dla klientów, a kopie dla właściciela salonu fryzjerskiego będą zapisywanie na karcie pamięci. W ten sposób zyskujemy miejsce, w którym normalnie byłaby druga rolka papieru na paragony.W ten oto sposób właśnie zyskaliśmy miejsce, co jest spowodowane tym, że kasa fiskalna dla fryzjera nie drukuje paragonów w dwóch kopiach, a jedynie w jednej dla klienta. Dzięki temu cale urządzenie może być mniejsze. Nie mniej jednak nie na wszystkich powierzchniowo w takiej sytuacji da się oszczędzić. W końcu musimy mieć również klawiaturę, a także wyświetlacz. Zatem w przypadku nawet niewielkiej kasy fiskalnej w salonie fryzjerskim takie elementy muszą się znajdować.

Oczywiście kasa fiskalna dla fryzjera nie musi wcale mieć dużych tych klawiszy numerycznych. Najczęściej wystarczą niewielkie, grunt by były czytelne. Można je nawet panelem dotykowym zastąpić lub też jednolitą taśmą z wytłoczonymi cyframi. Najważniejsze w tym wszystkim jest to by w ogóle była ona i umożliwia swobodne wystawianie paragonów.

Kolejnym obowiązkowym elementem, z którego Kasa fiskalna dla fryzjera się składała jest wspomniany wyświetlacz. W końcu należy widzieć to co się drukuje by nie popełnić błędu. Czasami kasa fiskalna będzie posiadała nie tylko wyświetlacz dla osoby wystawiającej paragon, ale również od strony klienta. W ten sposób on również może 0bserowowac to co się na kolejnych etapach tworzenia paragonu dzieje. Najważniejsze jednak jest to by wystawca pokwitowania widział wszystko wyraźnie.